Non Teaching Faculty

Sl.No.

Designation

Name

 

Community Medicine

1

Lab Technician

Chandrakala

2

Lab Technician

Gowreshwari G

3

Lab Technician(Urban)

Geetha

4

Lab Technician(Urban)

Chandrakala R

5

Lab Technician(Urban)

Manjunatha H.G

 

 

 

 

Anatomy

1

Lab Technician

Shruthi R

 

Bio-chemistry

 

1

Lab Technician

Soumya K.N

2

Lab Technician

Shruthi K

 

 

 

 

Physiology

1

Lab Technician

Yashaswini

 

Forensic Medicine

1

Lab Technician

Hydar Ali

2

Lab Technician

Shreedhara H.B

 

 

 

 

Microbiology

1

Lab Technician

Rekha N.M

2

Lab Technician

Ashok Kumar K.R

3

Lab Technician

Rabiya Bassri

4

Lab Technician

Manjula Y

5

Lab Technician

Bhagya

6

Lab Technician

Chiranjivi J.D

7

Lab Technician

Arun Emmanuel E.J

8

Lab Technician

Vinayaka R

9

Lab Technician

Shilpa T R

 

Pathology

1

Lab Technician

Gururaj S

2

Lab Technician

Pradeep

3

Lab Technician

Vinay H.G

4

Lab Technician

Sharin Doorthy

5

Lab Technician

Shwetha M.V

6

Lab Technician

Santhosh S

7

Lab Technician

Sushma

8

Lab Technician

Bharath B.M

 

 

 

 

Pharmacology

1

Lab Technician

Chaithra J

General Medicine

 

1

Lab Technician

Prashanth Kumar H.M

2

Lab Technician

Gudadaiah D

3

Lab Technician

Ashok Kuma M.N

4

Lab Technician

Mohan Kumar C.S

5

Lab Technician

Manju Naik H

6

Lab Technician

Shilpa S

 

 

 

 

OBG

1

Lab Technician

Anjum Sulthan

2

Lab Technician

Mohammaed Amanulla Sameer

 

 

 

 

Peadiatrics

1

Lab Technician

Rakesh M.C

 

 

 

 

General Surgery

1

Lab Technician

Manohar B

2

Lab Technician

Juned Ahmed Khan S

3

Lab Technician

Maheshwarappa R

4

Lab Technician

Sureka Saliyan K.B

 

 

 

 

Blood Bank

1

Lab Technician

Manjunath

2

Lab Technician

Shashidhara G.S

3

Lab Technician

Avinash R

4

Lab Technician

Syed Afreen

5

Lab Technician

Maduravathi D.R

6

Lab Technician

Shivaraj N.M

 

Bio-chemistry Central Lab

1

Lab Technician

Girish S.B

2

Lab Technician

Shwetha K.M

3

Lab Technician

Deepa G

4

Lab Technician

Vishwanath M.S

 

 

 

 

Orthopaedic

1

Lab Technician

K Lalitha

 

 

 

 

ENT

1

Lab Technician

Ravi G.O

 

 

 

 

Ophthalmology

1

Lab Technician

Parwathi B.T

2

Lab Technician

Saraswathi

 

CSSD

1

Lab Technician

Basavaraj C

2

Lab Technician

Karthik A.B

3

Lab Technician

Rudrappa B

4

Lab Technician

Madhu B.N

5

Lab Technician

Poornima H.K

6

Lab Technician

Devi R

7

Lab Technician

Shiva Kumar B

8

Lab Technician

Imran Pasha A

 

 

 

 

Anaesthesia

1

Lab Technician

Anitha

2

Lab Technician

Krishna Kumar K.S

3

Lab Technician

Manjunath K.M

4

Lab Technician

Rajashekara Malavalli

5

Lab Technician

Mansoor Khan

6

Lab Technician

Pradeep Kumamr H.K

7

Lab Technician

Usha

8

Lab Technician

Kavitha K.M

9

Lab Technician

Anusuya Bai S

 

 

 

 

Radiology

1

CT Technician

Sudhakara N.R

2

CT Technician

Prakash

3

CT Technician

Sameer Pasha

4

X-Ray Technician

Shivaram

5

X-Ray Technician

Shamshuddin

6

X-Ray Technician

Bharath Kumar

7

X-Ray Technician

Santhosh  Kumar

8

X-Ray Technician

Manjunath

 

 

 

NON TEACHING STAFF

 

 

 

Sl.No.

Designation

Name

 

Community Medicine

1

Lab Assistant

Sanjay

2

Medical Social worker

S. Lalit

3

Medical Social worker

Kiran kumar

4

Stenographer/Comp.Operators

Preethi

5

Record Clerk

Shekarappa

6

Store Keeper

Ranu Nanda

7

Sweeper

Nagaraj

8

Sweeper

Suresh

 

 

 

 

Anatomy

1

Lab Assistant

Saritha

2

Dissection Hall Attendants

Hallesh kumar D.K

3

Dissection Hall Attendants

chethan kumar

4

Dissection Hall Attendants

Yallappa

5

Dissection Hall Attendants

Manmatha

6

Steno typist/comp. operator

Anitha

7

Store Keeper cum clerk

Vivek

8

Sweepers

Rukmini

9

Sweepers

Kariaymma

 

 

 

 

Bio-chemistry

1

Lab Assistant

Ambika

2

Store Keeper cum clerk

Achala Shivakumar

3

Laboratory Attendant

Narayanamurthy K.V.

4

Laboratory Attendant

Sujatha

5

Sweepers

Leelamma

6

Sweepers

Parvathamma

 

 

 

 

 

 

 

Forensic Medicine

1

Laboratory Attendant

Govinda

2

Steno typist/comp. operator

Narasimha

3

Storekeeper cum Clerk

Arun kumar K

4

Sweepers

Radhamma

 

 

 

 

Microbiology

1

Laboratory Attendant

Rangaswamy

2

Laboratory Attendant

Vishalakshi

3

Storekeeper cum Clerk

Dileep

4

Steno typist/comp. operator

Sunitha

5

Sweepers

Geetha

6

Sweepers

Chinnamma

7

Sweepers

Girijamma

 

 

 

 

Pathology

1

Computer Operator

Shashikala

2

Clerk

Sanjay

3

Store Keeper

Manjunath B.S.

4

Laboratory Attendant

Shwetha

5

Laboratory Attendant

Rekha

6

Laboratory Attendant

Vinay

7

Laboratory Attendant

Suresh

 

 

 

 

Pharmacology

1

Storekeeper

Nagaraj

2

Laboratory Attendant

Manjappa

3

Laboratory Attendant

Suchithra

 

 

 

 

Physiology

1

Lab Assistant

Shanthi

2

Storekeeper cum Clerk

Usha

3

Sweepers

Savitha

4

Sweepers

Shivaraj

5

Sweepers

Manju

 

 

 

General Medicine(TB & Resp.Diseases, Derm.,Ven.&Lep. Psychiatry)

1

Lab Attandant

Gowramma

2

Lab Attandant

Vijay

3

Lab Attandant

Kumari

4

Lab Attandant

Rajeshwari

5

Lab Attandant

Rekha

6

Steno typist/comp. operator

Puhpavathi

7

Steno typist/comp. operator

Sneha

8

Steno typist/comp. operator

Rani

9

Steno typist/comp. operator

Mumtaz

10

Record Clerk

Nuresh

11

Record Clerk

Lokesh

12

Record Clerk

Suresh M.P

13

Record Clerk

Manjula

14

TB&Chest Diseases Health Visitor

Omar Khan

15

TB&Chest Diseases Health Visitor

Somannna

16

TB&Chest Diseases Health Visitor

Ramesh

17

TB&Chest Diseases Health Visitor

Ram Naresh

18

TB&Chest Diseases Health Visitor

Sowmyashree

19

Psychiatric Social Workers

Hanumanthappa

 

 

 

 

OBG

1

Social Worker

Shailaja

2

Social Worker

 Shwetha

3

Social Worker

Meghana

4

LabAttendant

Nagamma

5

LabAttendant

Uma

6

Stenographer

Achala

7

Record Clerk

Gowri K

8

Store Keeper

Mahanthesh

 

Peadiatrics

 

 

 

 

1

Child Psychologist

Vidya

2

Health Educator

Usha

3

LabAttendant

Jayamma

4

Store Keeper

Padma

5

Stenographer

Savitha

6

Record Clerk

Lokesh

7

Social Worker

Vishwanath

 

 

 

 

General Surgery

1

Lab Attendant-Surgery

Manjunath

2

Lab Attendant-Surgery

Kavitha

3

Lab Attendant-Surgery

Mohan

4

Lab Attendant-Surgery

Jayashree

5

Lab Attendant-Orthopaedics

Nagarathnamma

6

Lab Attendant-Oto-Rhino Laryngology

Reena

7

Lab Attendant-Opthalmalogy

Prema

8

Steno-Typist

Padmavathi

9

Steno-Typist

Pushpa

10

Steno-Typist

Laxmi

11

Steno-Typist

Mahadevi

12

Record Clerk-Surgery

Deepak

13

Record Clerk-Surgery

Girish

14

Record Clerk-Orthopadics

Parwathi

15

Record Clerk-Oto-Rhino Laryngology

Rohini

16

Record Clerk-Opthalmology

Gajanan

17

Speech Therapist- Oto-Rhino Laryngology

Srihari

18

Retractions -Opthalmology

Sanjay

19

Steno-Typist-Radio-Diagnosis

Asha

20

Stenographer-Anaesthesiology

Gayathri N

21

Storekeeper-Radio-Diagnosis

Saritha

22

Storekeeper-Anaesthesiology

Uma

23

Storekeeper-Dentistry

Geethanjali

24

Record Clerk-Radio-Diagnosis

Shekarappa

25

Record Clerk-Anaesthesiology

Ranjini

26

Speech Therapist- Radio-Diagnosis

Tara Singh

27

Workshop worker

Suguna

28

Clinical Psychologist

Sumana

 

 

 

 

Library

1

Librarian

Naveen K.S

2

Dy. Librarian

Vinay

3

Document List

Guru

4

Cataloguer

Harish

5

Library Assist

Rashmi

6

Library Assist

Yallesh

7

Library Assist

Disnesh

8

Library Assist

Vishal M.V

9

Daftariest

Suma

10

Peons

Govindappa

11

Peons

Sadashivappa

 

 

 

 

MEU

1

Computer Operator

Gangadhar

2

Technicians in Audiovisual Aids

Pramod

3

Photographer&Artist

Praveen

 

 

 

 

Central PhotogrphicCum Audio-Visual Unit

 

1

Photographer

Praveen

2

Artist

Mohan

3

Modeler

Vishwas

4

Dark Room Assistant

Srinivas

5

Audio-Visual Technician

Pramod

6

Store Keeper -Clerk

Manjunath

7

Attendant

Naveen

8

LCD Operator

Kantharaj

 

 

 

 

Staff For Rural Training Health Centre

1

Medical Social Worker

Manjunath

2

Public Health Nurse

Prema G.K

3

Health Inspector

Siddesh

4

Health Inspector

Monisha

5

Peons

Uday

6

Van Driver

Nagaraj

7

Store Keeper

Anitha

8

Record clerk

Kumar

9

Sweeper

Mallamma

10

Pharmacist

Shalini

 

 

 

 

Staff For Urban Training Health Centre

1

Medical Social Worker

Yallesh

2

Public Health Nurse

Anuradha

3

Public Health Nurse

Marappa

4

Health Inspector

Kantharaj

5

Peons

Harisha

6

Van Driver

Malathesh

7

Store Keeper

Jayashree

8

Record clerk

Prabha

9

Sweeper

Geethamma

 

 

 

 

Work Shop For Equipment &  Instruments Repair

1

Supdt.

Manu

2

Electrician

Narayan

3

Electrician

Gopal

4

Electrician

Harish

5

Electrician

Shekar

6

Electrician

Salman

7

Plumber

Jhon

8

Plumber

Mohan

9

Plumber

Basavaraj

10

Fitter

Muniswamy

11

Fitter

Manjappa

12

Sr. Technician

RajGopal

13

Sr. Technician

Prakash

14

Jr. Technician

Santhosh

15

Jr. Technician

Girish

16

Carpenter

Chandru

17

Black Smith

Murthy

18

Attandants

Jhon

19

Attandants

Singh

 

 

 

 

Registaration, Medical Records& Statistics Department

 

Central And/Or Department

 

1

Medical Record Officer

Khalid

2

Asst. Medical Officer

Pradeep

3

Statistician

Vinod

4

Coding Clerk

Mahesh

5

Coding Clerk

Raghupathi

6

Coding Clerk

Basavaraj

7

Coding Clerk

Manju

8

Coding Clerk

Chiranjeevi

9

Record Clerk

Bhavya

10

Record Clerk

Vinaya

11

Record Clerk

Salma

12

Record Clerk

Laxmi

13

Record Clerk

Suresh

14

Peon

Rathnamma

 

 

 

 

Pharmacy

1

Supervisor/Pharmacist

Mr. Shamprasad

2

Other Staff

Mamatha

3

Other Staff

Nagaveni

4

Other Staff

Asha

5

Other Staff

Manjula

6

Other Staff

Anitha

7

Other Staff

Chaithra

8

Other Staff

Meghana

 

 

 

 

Dhobhi/Washer Men/ Women

 

 

 

 

 

 

1

Pratap singh

2

Jayamma

3

Umamma

4

Mary

5

Kamalamma

6

Savithri

7

Shobha

8

Bharath

9

Govindappa

10

Somappa

 

 

 

Packers

 

 

 

1

Mahesh

2

Kiran

3

Jayadev

4

Nataraj

5

Rajesh

6

Ramu

 

 

 

 

House Keeping

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Yallamma

2

Leelavathi

3

Mani Bai

4

Chandrakala

5

Shantha

6

Ammu

7

Kokila

8

Nagamma

9

Manjuamma

10

Nagarathna

11

Shobha

12

Kamalamma

13

Jubeda

14

Chandramma

15

Rukmini

16

Susheelamma

17

Savitha

18

Divya

19

Geetha

20

Pushpa

21

Ramya

22

Pooranima

23

Sandhya

24

Devi

25

Rangamma

26

Jaya Bai

27

Saritha

28

Mudeeba

29

Hanumakka

30

Selviyamma

31

Malathi

32

Gangamma

33

Girish

34

Devika

35

Nagaraj

36

Kousalya

37

Nandini

38

Bhagya

39

Shashi

40

Lilamma

41

Baby

42

Sindhu

43

Nidiya

44

Priya

45

Sujanthi

46

Ganesh

47

Divakar

48

Raghu

49

Nethramma

50

Manjula A

51

Gowri

52

Gajanana

53

Padma

54

Pandu

55

Pallavi

56

Soujanya

57

Kanthi Bai

58

Ruku Bai

59

Naveena

60

Ramani Bai